Najczęstsze pytania

Co gdy wróci epidemia koronawirusa COVID-19?

Jesteśmy na to przygotowani.

  • W przypadku gdyby epidemia nie wróciła zajęcia odbędą się normalnie w trybie stacjonarnym. Ten wariant wydaje się nam najbardziej prawdopodobny.
  • W przypadku gdyby COVID-19 wrócił i placówki edukacyjne zostały zamknięte zajęcia odbędą się online.

Mamy już doświadczenie w prowadzeniu zajęć przez internet. W ubiegłym roku szkolnym większość kursu prowadziliśmy w czasie epidemii online. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tego jak przebiegały zajęcia w formie multimedialnej.  Mamy bardzo duże doświadczenie i możliwości, więc w każdym z wariantów (z wirusem i bez) zajęcia odbędą się zgodnie z planem.

 

Co zrobić, by być w jednej grupie z koleżanką?
Jest taka możliwość. Proszę o tym napisać w „uwagach” w formularzu zgłoszeniowym.
W jakich godzinach odbywają się zajęcia?
Zajęcia prowadzone są w godzinach dogodnych także dla uczestników dojeżdżających: od 11-tej do 17.20.
Gdzie odbywają się zajęcia?
Lokalizacje sal wykładowych podane są na dole tej strony. 
Czy wymagane jest już posiadanie wiedzy na poziomie rozszerzonym?

Kandydaci na studia medyczne zobowiązani są do zdawania matury z biologii, chemii i ewentualnie matematyki na poziomie rozszerzonym. Prowadząc zajęcia zakładamy jednak, że uczeń mógł mieć realizowany w szkole dany przedmiot na poziomie podstawowym – w tym przypadku celem zajęć jest uzupełnienie wiadomości do poziomu rozszerzonego.

Klucz maturalny jest bez sensu, nieprawdaż?

Tak – prawdziwa nauka to nie jest „wpasowywanie się w klucz rozwiązań”. Aktualnie jednak to jedyna droga by dobrze zdać maturę i zostać studentem medycyny. Dlatego staramy się w tym pomóc i uczymy umiejętności formułowania odpowiedzi zgodnie  z maturalnymi kluczami.

Czy z kursu można zrezygnować w trakcie jego trwania?

Można zrezygnować w trakcie trwania kursu zgłaszając to telefonicznie lub przez internet. Nie trzeba wtedy uiszczać dalszych płatności. Nie zwracamy jednak opłaty za nieobecności na zajęciach (spowodowane np. chorobą lub trudnościami z dojazdem).

Jaka jest cena kursu przygotowawczego?
Informacje na temat kosztów naszych kursów znajdują się na tej stronie.
Kiedy się wpłaca pieniądze za kurs?

Nie jest potrzebna żadna zaliczka ani przedpłata. Pierwszą ratę (albo całość) można uiścić nawet w pierwszym dniu zajęć przy sali wykładowej.

Jak przebiegają zajęcia?

Na pierwszej godzinie każdego przedmiotu jest wykład, którego celem jest uzupełnienie i uporządkowanie wiadomości teoretycznych. Następnie większość czasu zajęć poświęcamy na wspólne rozwiązywanie zadań. Szczególną uwagę zwracamy na sposób formułowania odpowiedzi  – tak by były one zgodne z kluczem maturalnym.

Mówimy w sposób interesujący dla młodzieży bo jesteśmy pasjonatami naszych dziedzin nauki. Na zajęciach staramy się też wspólnie tworzyć miłą atmosferę.

Czy można brać udział w kursie będąc w trzeciej klasie liceum?

Tak. Na kurs można zapisać się w trzeciej lub czwartej klasie licealnej. Około 10-20 procent uczestników naszych kursów to trzecioklasiści. Celem ułatwienia udziału w kursie zawsze wręczamy zakres materiału na następne spotkanie.

Czy w kursie mogą brać udział osoby, które zdawały maturę w poprzednich latach?

Tak. Przygotowujemy do rekrutacji na studia medyczne także maturzystów z ubiegłych lat oraz osoby po „starej maturze”.

RODO. Jaka jest Wasze polityka prywatności?
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat naszej polityki prywatności RODO.